KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ MÜRACATI

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ MÜRACATI- İŞYERİNE AİT KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ MÜRACATI AŞAĞIDAKİ LİNK ÜZERİNDEN YAPILMAKTADIR.

www.iskur.gov.tr


- BU ADRES ÜZERİNDEN ÇIKACAK UYARI EKRANINI GEÇTİKTEN SONRA- TALEP FORMUNU İÇİN : http://media.iskur.gov.tr/37834/kisa-calisma-talep-formu.doc


- İŞÇİ LİSTELERİ İÇİN : http://media.iskur.gov.tr/37835/kisa-calisma-basvuran-listesi.xlsx


- HANGİ İL SINIRLARI İÇİNDE İSENİZ GÖNDERİLECEK MAİL ADRESİNİ BULMAK İÇİN : http://media.iskur.gov.tr/37838/kisa-calisma-basvurularinda-kullanilacak-elektronik-posta-adresleri.xlsx


-


YUKARIDA BULUNAN LİNKLERDEN İNDİRİLEN EVRAKLAR DOLDURULDUKTAN SONRA KAŞELİ VE İMZALI OLARAK (BU HUSUSUN KALDIRILMASININ DIŞARIYA ÇIKILMAMASINA KATKI SAĞLADIĞI GÖRÜŞÜNÜ BİLDİRDİK. KURUM GEREKLİ GÖRÜŞMLERİN ALINMASI İÇİN ANKARA'DAN GÖRÜŞ TALEP EDECEK.) EVRAKLAR TARATILIP İŞYERİNİN BULUNDUĞU İL İÇİN BELİRLENEN MAİL ADRESİNE GÖNDERİLECEK.

- KURUM ÖNCE ÖN DEĞERLENDİRME YAPTIKTAN SONRA ELEKTORNİK ORTAMDA İSTEĞİ GENEL MERKEZE İLETECEK

- GENEL MERKEZ TEFTİŞ KURULU EVRAK ÜZERİNDEN ELEKTRONİK OLARAK YAPACAĞI İNCELEMENİN ARDINDAN KABUL VEYA RET İŞLEMİ YAPACAK VE İŞVERENE DUYRULACAK.


ÖNEMLİ NOTLAR

------------------------------------

1- YAPILAN DEĞERLENDİRMELERDEN SONRA KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ HAKKI ALINMASI

2- İŞVERENİN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ALACAĞI İŞÇİLERİ İŞTEN ÇIKARTMAMIŞ OLMASI

3- KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ALABİLMEK İÇİN İŞSİZLİK SİGORTASI YARARLANMA KONUŞLLARININ KAZANILMIŞ OLMASI GEREKMEKTE. ( SON 120 GÜN SÜREKLİ ÇALIŞMA OLMUŞ OLMASI VE SON 3 YIL İÇİNDE TOPLAM 600 GÜN PRİM ÖDENMİŞ OLMASI)

YAŞAR ÖZDEMİR

KASTAMONU SMMMO BAŞKANI

Son Paylaşımlar