24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI


“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 89. Yıldönümünü ve bu anlamlı günü ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlamanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

“Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir” diyen Vali Karadeniz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 'Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin becerinizin ve fedakârlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli, bu özellik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir.' diyerek öğretmenlerin görev ve sorumluluğunun önemine vurgu yapmıştır.

Bugün çağın gereklerine uygun güçlü bir bilgi yarışının yaşandığı dünyamızda, bu yarışın galibi kuşkusuz ki iyi eğitilmiş insan gücüne önem veren milletler olacaktır.

Genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, özgüvene sahip, kendi değerlerini unutmadan evrensel değerleri benimseyen ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetişmelerinde öğretmenlerimizin çabaları, her geçen gün daha büyük önem kazanmaktadır.

İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen değerli öğretmenlerimizin sayesinde, ülkemiz her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ülkemize ve Milli Eğitime uzun yıllar hizmet etmiş emekli öğretmenlerimiz ile halen görevleri başında olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyorum.”


Son Paylaşımlar