BiZE

ULAŞIN

Tel     : 0366 212 06 03
Faks   : 0366 212 41 11
Cep   : 0549 212 06 03 (Orhan)

Hepkebirler Mah. İnönü Cad. Akveri Ap. No:2/1 Kat :4  Merkez / KASTAMONU

SİTE İÇİ

ARAMA

MESAJ

GÖNDERİN

© 2018 Tasarım Güven Medya

MUHASEBE HAFTASI MESAJI

 

Mesleğimizin 30. yılını yaşadığımız şu günlerde yoğun iş temposu nedeni ile art arda yaşanan meslektaş vefatı haberleri ile muhasebe haftasına buruk ve hüzünlü olarak girmekteyiz. Dijital kamu verilerinin çözüm ortağı, kayıt dışı ekonominin savaşçıları, devlet ekonomisinin aktörleri ve çağımızın ekonomi danışmanları olan muhasebeciler kendi sorunlarına da çözüm ortağı olacak ve sıkıntılarını hafifletecek bir dost eline ihtiyaç duymaktadır. ​

​Meslek sorunlarımızın çözümüne yönelik girişimlerimizi yetkili makamlar nezdinde üst birliğimiz olan TÜRMOB sürdürmektedir. Olumlu şekilde ve işbirliğine dayalı olarak süren ilişkilerle bu alanda önemli sonuçlar alacağımıza inanıyoruz.

​Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin, toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart tarihleri arası her yıl Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır.

13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren, 3568 sayılı Meslek Yasamız bu yıl 30. yılını geride bırakmıştır. Yaklaşık 115 bini aşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir ülke genelinde faaliyet göstermektedir. 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 8 Yeminli Mali Müşavir Odası da TÜRMOB çatısı altında hizmet vermektedir.

​Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler, üreten, çalışan, canlı ve dinamik bir Türkiye için çalışmaktadır. Ekonominin önemli bir paydaşı bulunmaktadır. Her kademede bulunan iş dünyamızın ve esnafımızın güven duyulan danışmanlarıdır. Ülkeye her gün artan şekilde katma değer kazandırmaya devam etmektedirler.

​30 yıl önce, yasal statüsüne kavuşan, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu haline gelmiştir. Kaliteli hizmet sunarak, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuzla ülkemize ve işletmelerimize hizmet etmektedir. 30 yıldır ülkemize hizmet sunmanın ve akademik çalışmalarımızın gurunu yaşıyoruz.

​Ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Ülke sorunlarına çözüm üretiyoruz. Muhasebe mesleğinin yüklendiği sorumluluk bilinci ile ülkemizi geleceğe taşıyoruz. Dijitalleşme karşısında sürekli olarak mesleğimizi ve meslektaşlarımızı akademik çalışmalar, eğitimler ve yazılımlar ile geliştiriyoruz. Meslektaşlarımız gelişen ve değişen sistemler karşısında sorumluluklarını hiç aksatmadan yerine getirebilmek için var gücü ile ve sosyal haklarından vazgeçerek çalışmalarına devam etmektedir. Şuan neredeyse kamular ile şahıslar arasında bulunan ve her geçen gün dijitalleşme ile daha da çoğalan iş ve işlemler meslektaşlarımız ve sahibi oldukları ofislerinde meslek emekçilerimiz ile birlikte yerine getirilmektedir. ​
Bu duygu ve düşüncelerle Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir meslektaşlarımızın Muhasebe Haftasını kutluyor, ülkemiz ve meslektaşlarımız için huzur, mutluluk ve sağlıklı günler diliyorum.

VERGİ HAFTASI MESAJI

 

Devletlerin temel finansman kaynağı olan vergi, etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığı takdirde ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki etmektedir. Günümüzde dünyanın gelişmiş ve refah seviyesi yüksek ülkelerini incelediğimizde, vatandaşların gerçek anlamda vergi bilincine sahip olduğunu ve vergiyi vazife olarak değil vatandaşlık borcu olarak algıladıklarını görmekteyiz. Ülkemizde de, son yıllarda gerçekleştirilen vergi düzenlemeleri ve kayıt dışı ekonomiyle mücadele eylem planlarıyla birlikte vergi tahsilatında önemli bir artış sağlanmıştır. Ancak, vergi konusunda yapılacak yasal düzenlemelerden daha ziyade, konunun öneminin ve hassasiyetinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi suretiyle, vatandaşlarımızın vergilerini gönüllü olarak verir hale gelmesi önemlidir. Vergi toplanmasında ki en büyük görev ve çalışmalarında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler üzerinden yürütüldüğü unutulmamalıdır. Bu bağlamda Vergi Haftası, ülkemizin kalkınması ve gelirlerinin adil bir şekilde dağıtılarak, kamu hizmetlerinin topluma daha etkin bir şekilde ulaştırılması ve gelecek nesillerimizin daha müreffeh bir ortamda yaşamasının, ödenen vergilerle sağlanacağı bilincinin toplumun her kesimine verilmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta, vergisini zamanında ve tam olarak ödeyen vatandaşlarımız olmak üzere tüm vergi mükelleflerinin Vergi Haftası’nı kutluyor, bakanlık, defterdarlık ve vergi dairesi görevlilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.

YENİ YIL MESAJI 2019

Değerli dostlar; İyisi ve kötüsü ile koca bir yılı daha geride bıraktık, ömrümüzden bir yıl daha yitirdik, yeni bir yılın verdiği heyecan ve umutlarla dolduk. İnsan olarak hatalar ve doğrular yaptık, tecrübe denen yüz cizgilerinden bir tane daha sahip olduk. Rabbim inşallah bu günümüzü dünden, geleceğimizi geçmişimizden üstün ve hayırlı eylesin. Bu vesile ile yeni yılınızı  Kutlar, Sağlık, Mutluluk ve Esenlikler dilerim.

29 EKİM MESAJI

  

“Tarihte olduğu gibi geride bıraktığımız günlerde de onurlu duruşuyla varlığına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu büyük millete karşı sadakatimiz bizim en vazgeçilmez düsturumuzdur. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Unutulmamalıdır ki her bir vatandaşımız, eşit haklara sahip, ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan bu ülkenin evlatlarıdır. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltmeli, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olmalıyız. Böylece kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer odaklarına da bir kere daha en güzel cevabı vermiş olacağız. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

6. Başlık